Регламент
РЕГЛАМЕНТ
роботи Антонівської сільської ради
Розділ І. Загальні положення
Стаття 1. Сільська рада є органом місцевого самоврядування, що представ-ляє територіальну громаду сіл Антонівка, Великі Цепцевичі, Нетреба та Чаква, здійснює від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Законом України "Про статус депутатів місцевих рад народних депутатів" та іншими законами.
Стаття 2. Сільська рада складається із депутатів, обраних населенням сільради на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Сільська рада вважається правомочною за умови обрання не менш, як двох третин депутатів від загального складу ради, повноваження яких визнано і не припинено в установленому законом порядку.
Стаття 3. До повноважень сільської ради належать:
• затвердження програм соціально-економічного і культурного розвитку сільсь-кої ради, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування;
• затвердження сільського бюджету, внесення змін до нього, затвердження звіту про його виконання;
• встановлення місцевих податків і зборів та розмірів їх ставок у межах, визначених законом;
• прийняття рішень щодо надання відповідно до чинного законодавства пільг по місцевих податках і зборах;
• утворення позабюджетних цільових коштів, затвердження положень про ці кошти, затвердження звітів про використання зазначених коштів;
• прийняття рішень про об'єднання в асоціації, вступ до асоціацій, інших форм добровільного об'єднання органів місцевого самоврядування та про вихід з них;
• прийняття рішень щодо отримання позик з інших місцевих бюджетів та джерел, а також щодо передачі коштів з сільського бюджету;
• прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального май-на, затвердження місцевих програм приватизації, про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності сільської громади;
• прийняття рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення;
• вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин;
• затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності сільської громади;
• вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, а також про скасування такого дозволу;
• надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території сільради нових об'єктів, сфера екологічного впливу діяльності яких згідно з діючими нормативами включає територію сільради;
• заслуховування повідомлень керівників органів внутрішніх справ про їх діяльність щодо охорони громадського порядку на території сільради;
• прийняття рішень з питань адміністративно-територіального устрою в межах і порядку, визначених законами;
• затвердження договорів, укладених сільським головою від імені ради, з питань, віднесених до її виключної компетенції;
• встановлення правил благоустрою території сільради, забезпечення в ньому чистоти і порядку, додержання тиші в громадських місцях;
• затвердження статуту сільської громади.
Сільська рада здійснює інші повноваження, віднесені до її відання Конституці-єю України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законами.
Стаття 4. Здійснення сільською радою своїх повноважень будується на основі ініціативної і активної участі в її роботі кожного депутата, колективному вирішен-ні питань місцевого значення, поєднання місцевих і державних інтересів, правової і ор-ганізаційної та матеріально-фінансової самостійності, широкому залученні громадян до управління громадськими справами та реалізації волі виборців через своїх депутатів, відповідальності, підзвітності перед радою утворених нею органів, обраних або призначених осіб.
Стаття 5. Сільська рада є юридичною особою, діє у межах наділених власних повноважень самостійно, несе відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.
Стаття 6. Сільська рада та її органи проводять роботу відкрито і гласно, сис-тематично інформують населення про свою діяльність, прийняті рішення та хід їх виконання.
Стаття 7. Регламент роботи сільської ради - це нормативний акт, який визна-чає порядок скликання і проведення сесій ради, засідань виконавчого комітету, фун-кції сільського голови, секретаря сільської ради, які випливають з їх повноважень, про-цедуру діяльності постійних комісій, депутатів, виконавчого комітету по забезпеченню здійснення радою наданих повноважень.
Зміни до регламенту вносяться сільською радою за пропозицією голови, постійних комісій та депутатів сільської ради.
Розділ II. Організація роботи сільської ради
Глава І Скликання сесій сільської ради
Стаття 8. Сільська рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.
Стаття 9. Перша сесія новообраної сільської ради скликається сільською виборчою комісією не пізніш, як через місяць після обрання ради у правомочному складі.
Стаття 10. Наступні сесії ради скликаються сільським головою в міру необхідності, але не менш одного разу на квартал.
Стаття 11. У разі немотивованої відмови сільського голови або неможливості ним скликати сесію ради сесія скликається секретарем сільської ради.
Стаття 12. Сесія сільської ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш, як однієї третини депутатів від загального складу ради, виконавчого комітету сільської ради. Пропозиції щодо скликання сесії направляються сільському голові письмово із зазначенням питань, які пропонується внести на розгляд сесії, та мотивуванням необхідності її скликання.
Стаття 13. У разі, якщо сільський голова і секретар ради у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб'єктів, зазначених у статті 12, сесія може бути скликана депутатами сільської ради, які становлять не менш, як одну третину складу ради, або постійною комісією ради.
Пропозиції про скликання сесії у цьому разі оформляється як рішення групи депутатів за підписами однієї третини депутатів або рішення постійної комісії.
Стаття 14. Рішення про скликання сесії ради приймається сільським головою або секретарем ради у формі розпорядження.
Стаття 15. Рішення про скликання сесії ради з зазначенням часу скликання, місця проведення сесії та питань, внесених на розгляд ради, доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках не пізніше, як за день до сесії.
Глава II
Підготовка питань на розгляд сільської ради
Стаття 16. На пленарних засіданнях сільської ради вирішуються питання, передбачені статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законами.
Стаття 17. Пропозиції щодо питань на розгляд сесії сільської ради можуть вноситися сільським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом, головою районної державної адміністрації, головою районної, обласної ради, загальними зборами громадян.
Стаття 18. Пропозиції до порядку денного вносяться до прийняття сільським головою розпорядження про скликання сесії не пізніш як за 15 днів до сесії.
Пропозиції, внесені після прийняття сільським головою розпорядження про скликання сесії або під час сесії, можуть бути включені до порядку денного лише за рішенням сільської ради.
Стаття 19. Пропозиції, що вносяться до порядку денного сесії, попередньо розглядаються на засіданнях постійних комісій з прийняттям відповідних рішень. Остаточно порядок денний сесії затверджується сільською радою на пленарному засіданні.
Стаття 20. Пропозиції щодо кожного питання, які пропонується включити до порядку денного, супроводжуються проектом рішення сільської ради по кожному питанню і, при необхідності, пояснювальною запискою.
Стаття 21. Проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку та бюджету сільради з доданими інформаційними матеріалами вносяться до сільської ради не пізніше як за 20 днів до розгляду на сесії ради.
Сільський голова або секретар ради направляють проекти для попереднього розгляду і підготовки висновків по них в постійні комісії не пізніше, як за два тижні до сесії.
Постійні комісії не пізніш як за 7 днів до сесії повідомляють сільського голову про свої пропозиції та зауваження до цих проектів.
Стаття 22. Проект рішення сільської ради узгоджується з секретарем ради, посадовими особами, які готували проект рішення, головою постійної комісії за напрямком її діяльності, керівниками відповідних установ. Зауваження до проекту рішення викладаються на окремому аркуші.
Стаття 23. Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття, а у виняткових випадках - у день проведення сесії.
Стаття 24. Для підготовки пропозицій щодо порядку проведення першої се-сії новообраної сільської ради сільською виборчою комісією утворюється група з числа новообраних депутатів ради.
Глава III
Порядок роботи сесії сільської ради
Стаття 25. Першу сесію новообраної сільської ради відкриває і веде голова сільської виборчої комісії, інформує раду про підсумки виборів депутатів сільської ради та сільського голови і визнання їх повноважень.
Стаття 26. Сесія сільської ради є правомочною, якщо в пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.
Стаття 27. Перед кожною сесією проводиться поіменна реєстрація депутатів, що прибули на сесію.
Реєстрація депутатів здійснюється секретарем ради. У разі відсутності встановленої для правомочності сесії кількості депутатів, за розпорядженням сільського голови, проведення сесії переноситься в інший час.
Стаття 28. Порядок денний і порядок роботи сесії затверджується більшістю голосів депутатів, присутніх на засіданні сесії.
Стаття 29. Тривалість роботи сесії встановлюється сільською радою, виходячи з кількості і особливості питань, які розглядаються.
Стаття ЗО. Сесію сільської ради відкриває і веде сільський голова, а в разі його відсутності - секретар ради.
Головуючий на сесії:
• відкриває і закриває засідання;
• організовує голосування і підрахунок голосів;
• надає слово доповідачам, співдоповідачам і виступаючим в порядку запису;
• вносить на обговорення проекти рішень сільської ради;
• забезпечує додержання Регламенту;
• користується іншими правами та виконує інші обов'язки у відповідності цього регламенту.
Стаття 31. Сесії сільської ради є відкритими і ведуться гласно. У засіданнях сесії можуть брати участь з правом дорадчого голосу депутати районної, обласної рад, народні депутати України.
За згодою сесії можуть бути присутніми на її засіданнях представники державних орга-нів, громадських об'єднань, політичних партій, трудових колективів, а також інші особи по запрошенню сільського голови, секретаря ради або по їх письмових заявках.
На засіданнях сільської ради мають право бути присутніми представники засобів масової інформації.
Для осіб, запрошених на сесію, відводяться спеціальні місця у залі засідань.
Запрошені на засідання сільської ради особи не мають права втручатися у роботу се-сії, зобов'язані утримуватися від проявів схвалення та осуду, дотримуватися порядку і підкорятися розпорядженням головуючого. Особа, яка не є депутатом і припускається грубих порушень порядку, може бути випроваджена з залу засідань розпорядженням головуючого. Пленарне засідання ради підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням відеозапису засідання не менше п’яти років. Відеозапис пленарного засідання ради оприлюднюється в частині, що транслюється, невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання, на офіційному веб-сайті ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису.
Стаття 32. На сесії ради робота ведеться українською мовою.
Депутати також мають право виступати російською мовою.
Стаття 33. Час доповіді на сесії встановлюється в межах до 1 години, для співдо-повідей –до 20 хвилин, виступаючим в дебатах вперше до 7 хвилин, для повторного виступу по одному питанню в дебатах, виступів при обговоренні проектів рішень, кан-дидатур, порядку ведення засідань, з мотивів голосування, для заяв, внесення запитів, питань, пропозицій, повідомлень і довідок - до З хвилин.
Стаття 34. Письмова заява про надання слова для виступу у дебатах направляє-ться сільському голові безпосередньо на сесії після затвердження порядку денного із зазначенням питання, з якого депутат бажає взяти слово. Заява може направлятися до відкриття сесії. Сільський голова має право надати слово депутату за його усним зверненням.
Облік бажаючих взяти слово покладається на головуючого.
Стаття 35. Депутат виступає на засіданні після надання йому слова головуючим. Головуючий надає слово для участі в дебатах в порядку надходження заяв. В необхідних випадках, за згодою більшості присутніх депутатів, головуючий може змінити черговість виступів з оголошенням мотивів такої зміни.
Стаття 36. Депутат може виступати з одного і того ж питання не більше двох разів. Передача прав на користь іншої особи не допускається. Слово по порядку ведення засідання, для підготовки, відповіді на запитання та для роз'яснення може бути надане головуючим поза чергою.
Запитання доповідачам подаються письмово або усно. Сільський голова і секретар ради мають право взяти слово у будь-який час. Кількість їх виступів з одного і того ж питання не обмежується.
Стаття 37. Виступаючий не повинен використовувати грубих і некоректних висловів, закликати до незаконних і насильницьких дій. В разі порушення цього прави-ла головуючий попереджає виступаючого, а при повторному порушенні позбавляє слова.
Якщо виступаючий взяв слово без дозволу головуючого, він може бути його позбавлений. Якщо виступаючий відхилився від обговорюваної теми, головуючий може закликати його дотримуватися даного питання.
Якщо виступаючий перевищив відведений регламент, то після одного попередження він може бути позбавлений слова.
Стаття 38. В ході обговорення доповідей і співдоповідей головуючий забезпечує виявлення різноманітних думок з обговореного питання. При вирішені питання про припинення обговорення головуючий інформує про кількість депутатів, що записалися на виступ, а також тих, хто виступили, і виявляє, хто з депутатів наполягає на виступі. Пропозиція про припинення обговорення ставиться на голосування.
Після припинення обговорення доповідач і співдоповідач мають право взяти заключне слово. Якщо депутат не зміг висловитися у зв'язку з припиненням обговорення, за його бажанням текст включається до стенограми сесії.
Стаття 39. Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в яких рішення приймаються таємним голосуванням. Результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» і розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань.
Для проведення голосування сесія обирає із числа депутатів відкритим поіменним голосуванням лічильну комісію більшістю від числа присутніх депутатів.
Лічильна комісія обирає із свого складу голову і секретаря комісії.
Рішення лічильної комісії приймається більшістю голосів членів комісії і затверджується сесією.
В лічильну комісію не можуть входити депутати, чиї кандидатури висунуті до складу виборних органів чи на пости посадових осіб.
Стаття 40. При проведенні відритого голосування підрахунок голосів доручається групі депутатів, визначених сесією.
Перед початком відкритого поіменного голосування головуючий указує кількість пропозицій, що виносяться на голосування, уточнює їх формулювання, нагадує якою більшістю голосів (від загального числа депутатів, від числа присутніх) може бути прийняте рішення
При голосуванні з одного питання кожен депутат має один голос і подає його за пропозицію, проти неї чи утримується від голосування. Після закінчення голосування головуючий оголошує його результати.
Стаття 41. Таємне голосування проводиться обов’язково при розгляді питань, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні.
Стаття 42. Підрахунок голосів при відкритому поіменному голосуванні здійснюється наступним чином: член секретаріату оголошує прізвище депутата в алфавітному порядку, депутат говорить «ЗА», «ПРОТИ» чи «УТРИМАВСЯ». Інший член секретаріату відмічає результати голосування депутата в протоколі підсумків відкритого поіменного голосування з розгляду відповідного питання, підраховує та оголошує результати голосування. В протоколі підсумків голосування щодо голосування з кожного питання наводяться прізвища депутатів, що голосували «ЗА», «ПРОТИ» чи «УТРИМАВСЯ».
Протокол підсумків відкритого поіменного голосування ведеться по кожному питанню окремо та є невід’ємною частиною протоколу засідання сесії сільської ради.
Результати поіменного голосування доводяться до всіх депутатів.
Протокол підсумків поіменного голосування перевіряється та підписується секретаріатом.
Депутат ради зобов’язаний особисто здійснити своє право на голосування. Депутат, який відсутній під час голосування не має права подати свій голос пізніше чи заочно.
При виявленні помилок в порядку і техніці проведення голосування за рішенням ради проводиться повторне голосування. При виявленні порушень в ході голосування, його результати визнаються недійсними.
При таємному голосуванні кожному депутату видається один бюлетень по виборах чи по вирішенню питання, що розглядається. Бюлетені видаються депутатам членами лічильної комісії згідно з списком депутатів. За отримання бюлетеню депутат ставить особистий підпис.
Перед початком голосування голова лічильної комісії в присутності членів комісії перевіряє, опечатує або пломбує виборчі скриньки. Заповнення бюлетеня проводиться депутатом у кабіні або кімнаті для таємного голосування шляхом проставляння позначки «плюс» або іншу у квадраті проти прізвища кандидата за якого голосує, або в квадраті проти слів «Не підтримую жодного кандидата.
Стаття 43. Депутат, який присутній на сесії, але не одержує бюлетеня, або, одер-жавши його, не опускає у виборчу скриньку, вважається таким, що не прийняв участі у голосуванні.
Стаття 44. Після закінчення голосування лічильна комісія відкриває виборчу скриньку для таємного голосування і підраховує голоси.
Недійсними вважаються бюлетені невстановленої форми і в яких залише-но більше однієї внесеної кандидатури. Прізвища, дописані в бюлетені, при підрахунку голосів не враховуються.
Стаття 45. Кандидат вважається обраним, якщо в результаті таємного голосування він одержав більше половини голосів від загального складу ради.
Стаття 46. У випадку, коли на певну посаду балотується більше двох кандида-тів і жоден з них не отримав при першому голосуванні необхідної кількості голосів, проводиться повторне голосування по двох кандидатурах, які одержали найбіль-ше голосів. Якщо при повторному голосуванні жоден із кандидатів не набрав необхідної для обрання кількості голосів, проводяться повторні вибори з новим висуненням кандидатів.
Стаття 47. Про результати таємного голосування лічильна комісія складає протокол, який підписують усі члени комісії. По доповіді лічильної комісії сільська рада відкритим голосуванням більшістю голосів від кількості депутатів, присутніх на сесії, приймає рішення про затвердження результатів таємного голосування.
Стаття 48. При виявленні помилок у порядку і техніці голосування за рішенням ради, прийнятим більшістю голосів від кількості присутніх депутатів, проводиться повторне голосування.
Стаття 49. Рішення сільської ради підписує сільський голова.
Стаття 50. Рішення сільської ради набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо не встановлено іншого строку введення цих рішень у дію.
Стаття 51. Рішення сільської ради надсилаються відповідним підприємствам, установам і організаціям, посадовим особам 5 доводяться до відома населення не пізніше як у десятиденний строк після їх прийняття.
Стаття 52. Рішення сільської ради, прийняті в межах її компетенції, є обов'яз-ковими для виконання її органами, виконавчим комітетом, підприємствами, орга-нізаціями і установами незалежно від форм власності, розташованими або зареєст-рованими на території сільради, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на території сільради.
Рішення сільської ради, які суперечать Конституції України або Законам України, можуть бути визнані незаконними в судовому порядку.
Стаття 53. Засідання сільської ради протоколюються, стенографуються. Протокол сесії ради підписується сільським головою або секретарем ради.
Стаття 54. У протоколі сесії сільської ради зазначаються такі дані:
• найменування ради, порядковий номер сесії (в межах скликання), дата та місце проведення сесії;
• число депутатів, обраних до сільської ради, число присутніх та відсутніх на засіданні депутатів;
• порядок денний сесії, прізвище та номер виборчого округу доповідача та співдоповідача по кожному питанню;
• прізвища, номери виборчих округів депутатів, виступаючих у дебатах (для осіб, які не є депутатами сільської ради, посади), а також депутатів, які внесли запити, тексти їх виступів;
• перелік всіх прийнятих рішень з зазначенням числа голосів, поданих за рішення, проти та тих, які утрималися.
Стаття 55. До протоколу сесії додаються:
- тексти доповідей і співдоповідей;
- рішення, прийняті радою;
- протоколи про підсумки відкритого поіменного голосування з кожного питання;
- письмові запити депутатів;
- письмові зауваження і пропозиції депутатів, передані головуючому на сесії;
- списки поіменного голосування;
- тексти виступів тих, хто записався, але не одержав слова для виступу у зв’язку з припиненням дебатів;
- письмові інформації органів ради, роздані депутатам на сесії;
- список реєстрації депутатів;
список запрошених осіб..
Стаття 56. Оригінал протоколу сесії зберігається у виконкомі сільської ради протягом строку повноважень ради, потім передається до районного державного архіву на постійне зберігання.
Стаття 57. При необхідності в кінці сесії надається час, але не більше ЗО хвилин, для виступів депутатів з короткими заявами та повідомленнями. Обговорення цих заяв не проводиться, рішення по них не приймаються.
Стаття 58.Листи громадян, які надійшли на адресу сесії сільської ради, розглядаються сільською радою в порядку, передбаченому Законом України "Про звернення громадян".
Розділ III
Депутат сільської ради
Стаття 59. Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад народних депутатів", іншими законами.
Стаття 60. Відповідно до частини першої ст.49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та ст. 48 Закону України "Про вибори депутатів міс-цевих рад та сільських, селищних, міських голів" повноваження депутата сільської ради починаються з моменту офіційного оголошення сільською виборчою комісією на сесії сільської ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії сільської ради нового скликання.
Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.
Стаття 61. Після визнання повноважень кожному депутату видається депутатське посвідчення за підписом сільського голови.
Стаття 62.На час сесій, засідань постійних комісій сільської ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, де-путат сільської ради звільняється від виконання виробничих та службових обо-в'язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з депутатською діяльністю, за рахунок сільського бюджету. Якщо депутат, знаходячись у відпустці, бере участь у роботі сесії, засі-даннях постійних комісій сільської ради, ці дні зараховуються йому до відпустки.
Стаття 63. Депутат сільської ради користується ухваленим голосом з усіх питань, які розглядаються сільською радою, має право обирати і бути обраним в органи сільської ради.
Стаття 64. Депутат сільської ради має право вносити пропозиції до порядку де-нного сесії сільської ради, до складу органів, створюваних радою, та по кандида-турах посадових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються сільською радою, приймати участь у дебатах, задавати запитання, вносити проекти рішень або поправки до них, виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та по мотивах голосування, давати довідки в порядку, встановленому цим Регламентом.
Стаття 65. В міжсесійний період на вимогу депутата сільської ради він забезпечується матеріалами про діяльність сільської ради, постійних комісій.
На вимогу депутата йому надаються копії документів, прийнятих сесією сільської ради.
Стаття 66. Депутат сільської ради має право звернутися із запитом до керівників сільської ради з питань, віднесених до відома ради, керівників організацій, підп-риємств, установ незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на території ради.
Стаття 67. Запит може бути внесено депутатом або групою депутатів сільської ради у письмовій або усній формі. Він підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання сільської ради, по ньому може проводитись обговорення.
Сільський голова доводить текст запиту до відповідного органу або посадової особи, до яких його звернуто.
Орган або посадова особа, до яких звернуто запит, зобов'язані у встанов-лений радою строк дати усну чи письмову відповідь на запит. Відповідь на запит розглядається на пленарному засіданні ради.
За результатами розгляду запиту сільська рада приймає рішення.
Стаття 68. Депутат сільської ради зобов'язаний додержуватися регламенту роботи сільської ради, інших нормативних актів, що визначають порядок діяльнос-ті сільської ради та її органів, бути присутнім на кожній сесії сільської ради, засі-данні постійної комісії, до якої його обрано, брати активну участь у їх роботі. Відсутність депутата допускається лише з поважних причин.
У разі неможливості прибути на сесію депутат повинен повідомити про це сільського голову або секретаря ради.
Стаття 69. Сільська ради заслуховує повідомлення депутатів сільської ради про роботу в раді, виконання ними рішень і доручень сільської ради та її органів.
За результатами заслуховування приймається рішення .
Стаття 70. У разі пропуску депутатом сільської ради протягом року більше половини пленарних засідань сільської ради або засідань постійної комісії, до якої його обрано, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень сільської ра-ди та її органів сільська рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.
Розділ IV Сільський голова та секретар ради
Глава І
Сільський голова
Стаття 71. Сільський голова є головною посадовою особою сільської громади. Сільський голова обирається сільською громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на чотири роки в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі.
Стаття 72. Сільський голова очолює виконавчий комітет сільської ради, головує на його засіданнях.
Стаття 73. Сільський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміща-ти свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських за-садах (крім викладацької, наукової, творчої роботи у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток.
Стаття 74. На сільського голову поширюються повноваження та гарантії депутатів сільських рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.
Стаття 75. Сільський голова:
• забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на території сільради, додержання Конституції та Законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;
• організовує в межах, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в
Україні", роботу відповідної ради та її виконавчого комітету;
• підписує рішення сільської ради та її виконавчого комітету;
• вносить на розгляд ради пропозицію щодо кандидатури на посаду секретаря сільської ради;
• вносить на розгляд ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету;
• вносить на розгляд ради пропозиції щодо структури і штатів виконавчих органів, апарату сільської ради;
• здійснює керівництво апаратом ради та виконавчого комітету;
• скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради;
• призначає на посади та звільняє з посад керівників підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності сільської громади;
• скликає загальні збори громадян за місцем проживання;
• веде особистий прийом громадян;
• видає розпорядження у межах своїх повноважень;
• забезпечує виконання рішень сільської ради, її виконавчого комітету;
• є розпорядником бюджетних, позабюджетних цільових коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою;
• укладає від імені сільської громади, ради та її виконавчого комітету до-говори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради;
• забезпечує на території сільради додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об'єднань;
• представляє сільську громаду, раду та її виконавчий комітет у відно-синах з державними органами, іншими органами місцевого самовря-дування, об'єднаннями громадян, установами, підприємствами, організаціями незалежно від форм власності, громадянами.
Стаття 76. Повноваження сільського голови починаються з моменту оголо-шення сільською виборчою комісією на пленарному засіданні ради рішення про його обрання і закінчуються в момент вступу на цю посаду іншої, обраної відпо-відно до закону особи, крім випадків дострокового припинення його повноважень.
Стаття 77. Повноваження сільського голови можуть бути припиненні достро-ково у випадках передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Стаття 78. Сільський голова забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного і культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відома; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання.
Стаття 79. Сільський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.
Стаття 80. При здійсненні наданих повноважень сільський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед громадою, відповідальним перед сільською радою, а з питань здійснення виконавчим комітетом ради повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
Стаття 81. Сільський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед сільською громадою на відкритій зустрічі з громадянами. На ви-могу не менше половини депутатів сільської ради сільський голова зобо-в'язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчого комітету у будь-який визначений ними термін.
Глава II Секретар ради
Стаття 82. Секретар сільської ради обирається за пропозицією сільського голови сільською радою з числа її депутатів на строк повноважень ради таємним голосуванням і працює в раді на постійній основі.
Стаття 83. Таємне голосування здійснюється за процедурою, передбаченою статтями 41-48 цього Регламенту.
Стаття 84.Про обрання секретаря ради приймається відповідне рішення сільської ради.
Стаття 85. Секретар сільської ради не може суміщати свою службову діяль-ність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах (крім викладаць-кої, наукової, творчої роботи у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.
Стаття 86. Секретар ради в разі відсутності сільського голови або неможливості виконання ним своїх обов'язків з інших причин здійснює повноваження сільського голови.
Стаття 87. Секретар ради:
• скликає сесії ради у випадках, передбачених даним Регламентом; повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачаються внести на розгляд ради;
• веде засідання ради та підписує її рішення у випадках, передбачених ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні";
• організовує підготовку сесії ради з питань, що вносяться на розгляд ради;
• забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організовує контроль за їх виконанням;
• за дорученням сільського голови координує діяльність постійних та ін.-ших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;
• сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень;
• за дорученням ради організовує відповідно до законодавства здійнен-ня заходів, пов'язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;
• забезпечує зберігання офіційних документів, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;
• вирішує за дорученням голови або сільської ради інші питання, пов'язані з діяльністю ради та її органів.
Стаття 88. Секретар сільської ради за рішенням ради одночасно здій-нює повноваження секретаря виконавчого комітету сільської ради.
Стаття 89. Повноваження секретаря сільської ради можуть бути при-пинені достроково за рішенням сільської ради.
Розділ V Постійні та тимчасові контрольні комісії сільської ради
Стаття 90. Постійні комісії сільської ради є органами сільської ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень сільської ради.
Стаття 91. Постійні комісії обираються сільською радою на строк її повноважень у складі голови і членів комісії. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідно комісією.
Стаття 92. Пропозиції щодо утворення і обрання постійних комісій сільської ради вносить сільський голова.
Стаття 93. Сільська рада утворює комісії:
• з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів та соціального розвитку села;
• з питань соціального захисту населення;
• з гуманітарних питань та бюджету .
Стаття 94.Голова постійної комісії обирається сільською радою за поданням сільського голови.
Стаття 95. Депутат сільської ради має право і повинен бути членом лише однієї комісії. Всі члени комісії мають рівні права.
Стаття 96. До складу постійних комісій не можуть бути обрані сільський голова і секретар сільської ради.
Стаття 97. Депутати працюють у комісії на громадських засадах.
Стаття 98. Основною формою роботи постійної комісії є її засідання, які скликаються в міру необхідності і є правомочними, якщо в них бере участь не менш як половина від загального складу комісії.
Стаття 99. Постійні комісії виконують свої повноваження згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Положення про постійні комісії сільської ради.
Стаття 100. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації, які приймаються більшістю голосів від загального складу комісії.
Стаття 101. Постійні комісії сільської ради є підзвітними сільській раді та відповідальними перед нею.
Стаття 102. При необхідності сільська рада обирає з числа депутатів тимчасові контрольні комісії, які здійснюють контроль з конкретно визначених сільською радою питань, що належать до її повноважень згідно статті 48 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Розділ VI Виконавчий комітет сільської ради
Стаття 103. Виконавчий комітет сільської ради є виконавчим органом сільської ради, який утворюється сільською радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень сільської ради, сільського голови виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.
Стаття 104. Кількісний склад виконавчого комітету визначається сільською радою. Персональний склад виконавчого комітету затверджується радою за пропозицією сільського голови.
Стаття 105. Виконавчий комітет утворюється у складі сільського голови, заступника сільського голови з питань діяльності виконкому, секретаря виконкому та членів виконкому.
Стаття 106. До складу виконавчого комітету входить також за посадою секретар ради.
Стаття 107. Очолює виконавчий комітет сільський голова. У виконавчому комітеті сільської ради функції секретаря виконавчого комітету за рішенням сільської ради здійснює секретар ради.
Стаття 108. Виконавчий комітет є підзвітним і підконтрольним раді, що його утворила, а з питань здійснення ним повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
Стаття 109. До складу виконавчого комітету сільської ради не можуть входити депутати сільської ради, крім секретаря ради.
Стаття 110. Виконавчий комітет сільської ради розглядає і вирішує питання, віднесені Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів ради.
Стаття 111. Основною формою роботи виконавчого комітету є його засідання. Засідання виконавчого комітету скликаються сільським головою, а в разі його відсутності - заступником сільського голови в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць, і є правомочними, якщо в них беруть участь більше половини від загального складу виконавчого комітету.
Стаття 112. Виконавчий комітет сільської ради керується в своїй роботі Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими Законами, а також Регламентом роботи сільської ради, Тимчасовим регламентом роботи виконавчого комітету сільської ради, Положенням про постійні комісії сільської ради, що затверджуються сільською радою.
Секретар сільської ради Ж.А.Іщик